• Olympijské rekordy v anglickej olympiáde

• 23.11.2023 12:58
      • Olympiáda predstavuje súťaž najlepších z najlepších a nemusí ísť práve o športové podujatie. Olympiáda v anglickom jazyku v tomto školskom roku má už svoje 16 pokračovanie. 34 najlepších študentov, nominovaných z radov učiteľov anglického jazyka sa zúčastnilo školského kola, ktoré sa uskutočnilo 23.11.2023.

• Všetci preukázali svoju „olympijskú zdatnosť“ v jazykových zručnostiach. Medzi tieto patrili posluch s porozumením, gramatický test, slovná zásoba, čítanie s porozumením a komunikačné zručnosti vo forme hrania rolí a obrázkového príbehu.
        V anglickom jazyku v školskom kole sa súťažilo v dvoch kategóriách a tu je výsledková listina

OLYMPIÁDY V ANGLICKOM JAZYKU
        v kategórii 2A
        1.miesto Silvia Vyhlídalová (II.CG)
        2.miesto Dominika Dermeková (I.C)
        3.miesto Adela Kováčová (II.A)

v kategórii 2B
        1.miesto Lesana Majerčíková (III.CG)
        2.miesto Katarína Tereštíková (IV.C)
        3.miesto Milan Ečimovič (V.A)

Víťazi školského kola v olympiáde z anglického jazyka Silvia Vyhlídalová a Lesana Majerčíková postupujú do okresného kola olympiády, ktoré sa bude konať 18.1.2024.
        V školskom kole prví traja súťažiaci dostali odmenu vo forme školských potrieb.
        PK CUJ