• Kuchárske a barmanské zručnosti sme prezentovali v Rige

• 04.04.2024 20:43
      • V rámci projektu Erasmus plus "Uč sa a zaži Európu" sme vycestovali na medzinárodnú súťaž do lotyšskej Rigy "Learn Know Do Can Show", našu školu reprezentovali žiaci Tobias Károlyi z III.D a Matěj Maslan zo IV.A v súťažných disciplínach kuchár a barman.
      • Zmerali sme si svoje sily v konkurencii 162 súťažiacich z 12tich krajín. Tobias pripravoval počas štyroch hodín trojchodové menu, kde musel zakomponovať povinné suroviny. Komisia hodnotila technologické postupy, styling, hygienu a prezentáciu v anglickom jazyku. Matěj miešal nealkoholický a alkoholický nápoj, hodnotila sa technika, výsledné servírovanie drinkov, prezentácia v anglickom jazyku. Na súťaž žiakov pripravili odborné učiteľky Mgr.R.Baranová a Ing.G.Lukáčová. Poďakovanie patrí aj p.učiteľke Ing.Z.Urbanovej za pomoc pri realizácii organizačných a marketingových aktivít. Tobiasovi a Matějovi ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.