• Olympijské rekordy v anglickej olympiáde

• 23.11.2017 18:47
      • Olympiáda predstavuje súťaž najlepších z najlepších a nemusí ísť práve o športové podujatie, ktoré sa uskutočňuje každé štyri roky. Olympiáda v anglickom jazyku v tomto školskom roku má už svoje desaťročné pokračovanie.
      • 20 najlepších študentov, nominovaných z radov učiteľov anglického jazyka sa zúčastnilo školského kola, ktoré sa uskutočnilo 22.11.2017. Všetci preukázali svoju "olympijskú zdatnosť" v jazykových zručnostiach. Medzi tieto patrili posluch s porozumením, gramatický test, slovná zásoba, čítanie s porozumením a komunikačné zručnosti vo forme hrania rolí, obrázkového príbehu či diskusie.

V anglickom jazyku v školskom kole sa súťažilo v 2 kategóriách a tu je výsledková listina:

V kategórii 2A:

1. miesto      Lucia Ortcykrová (2.C)

2. miesto      Martin Baláž (1.C)

3. miesto      Natália Vrzgulová (2.C)

kategórii 2B:

1. miesto     Michal Cibák (3.C)

2. miesto     Kristína Linhartová (4.C)

3. miesto     Yeva Maria Gurska (4.C)

Víťazi školského kola olympiády z anglického kola Lucia Ortcykrová a Michal Cibák postujú do obvodného kola, ktoré sa bude konať 17.1.2018.

V školskom kole sme odmenili všetkých účastníkov sladkou odmenou a perom a prví traja súťažiaci dostali odmenu vo forme školských potrieb.

PK CUJ