• Uč sa a zaži Európu

O projekte KLIKNITE

• ERASMUS+ Photo Edition Salamanca

• 17.08.2020 09:51
      • 13 žiakov študijného odboru pracovník marketingu sa zúčatnilo poslednej stáže projektu Získajme odborné zručnosti v Európe v rámci programu Erasmus+. Naša hostiteľská organizácia TellUS v Španielsku zabezpečila odbornú stáž v programe Photo Edition a bohatý kultúrny program.
      • Posledná stáž vďaka Brexitu sa konala v nádhernej, historickej Salamanke v Španielsku. Program, podobne ako v Plymouth, bol zameraný na prácu s digitálnou fotografiou. Účastníci takto získavali potrebné fotografické a grafické zručnosti pod vedením známeho fotografa a grafika Felixa Corchado, ktorý je v Salamance miestnou star. Žiaci pracovali pod jeho odborným vedením, tvorili fotogrfie v ateliéri, interiéri a exteriéri a následne ich upravovali v grafických programoch.

Náš partner TellUs College v Španielsku, okrem odbornej stáže, pripravil bohatý kultúrny program. Navštívili sme hlavné mesto Madrid, historické miesta ako Segovia a Avila a každý týždeň sme sa zúčastňovali organizovaných akcií. Navštívili sme galérie, múzeá, historické stavby.

Stáž sme úspešne ukončili odovzdaním certifikátov a rozlúčkovou fiestou. 20. februára sme sa vrátili na Slovensko a už 24. februára Španielko zaviedlo prvé opatrenia proti COVID19. Mali sme to šťastie, že sme náš  program ukončili v čase pred pandémiou.