• Zlato a bronz na Sweetcup Prešov

• 07.10.2022 11:53
      • Zlatú  medailu a pohár vybojovali Ema Brontvajová z II.A triedy a Paulína Gajdošová z V.B triedy v súťažnej disciplíne čašník a bronzovú medailu si vyvaril v disciplíne kuchár Martin Hric z I.A dnš. na odbornej súťaži Sweetcup v Prešove. Zapojilo sa 21 škôl zo Sovenska a Poľska a 62 súťažiacich žiakov.
      • Emka a Paulína nastierali slávnostnú tabuľu s motívom Dotyk jesene a prezentovali viedenský systém obsluhy s prvkami zložitej obsluhy. Čas na prípravu tabule bol 60 minút a odborná komisia ich odmenila po obhajobe potleskom. Žiačky pripravila odborná učiteľka Z.Iľanovská. Martin pripravoval v časovom limite 1,5 hodiny slávnostný dezert. Hlavnou surovinou boli maliny a komisia ocenila netradičné chute a suroviny v receptúre. Žiaka na súťaž pripravila odborná učiteľka G.Lukáčová. Žiakom ďakujeme za reprezentáciu školy a poďakovanie patrí aj majsterkám odborného výcviku J.Kozemčákovej, K.Sivkovej a M.Vaškebovej za neoceniteľnú pomoc pri príprave.