• Poklady z jarnej prírody

• 06.05.2018 23:39
      • Pripravili pre žiakov, zamestnancov školy 26.4.2018 predmetové komisie spoločného stravovania, ekonomických predmetov a informatiky.
      • Netradičné smoothie, medvedia polievka,  žihľavová polievka, pesto z medvedieho cesnaku, žihľavové guličiky, wrap plnený zeleninou s bylinkovým dressingom, lievance s medvedím cesnakom, omáčka z gréckeho jogurtu, rebarborový múčnik a tartaletky s rebarborovou penou s ovocím  pripravili žiaci I.A a III.E pod vedením Ing. Feriancovej, Mgr. Iľanovskej, Ing. Giraškovej. Žiaci III.C pod vedením Mgr. Maruškinovej účastníkom výstavy názorne ukázali jarné kvietky a diskutovali  o ich účinkoch na zdravie človeka. Žiačky IV.C pracovník marketingu pod vedením Ing. Martanovej  spracovali recepty  do grafickej podoby a   vytvorili pre účastníkov nápadité  receptáre, ktoré nás inšpirujú zdravšie žiť. V tento deň sa uskutočnil aj  workshop s Mgr. E. Valom z Farmy Východná. Prezentáciou priblížil  žiakom portfólio pestovania byliniek vo Východnej, vysvetlil pojem ekologického poľnohospodárstva.