• „Športujme bezpečne“

• 19. 10. 2023
          • ŠPORTUJME BEZPEČNE Naša telocvičňa bola postavená v rokoch 1969 – 1972. Keďže je využívaná 12 hodín denne, postupne ju modernizujeme, zrekonštruovali sme sprchy, vymenili okná a revitalizovali podlahu. Zostávalo vymeniť zastarané svietidlá, ktoré už nezodpovedali bezpečnostným predpisom.

💪Uchádzali sme o finančné prostriedky z grantového programu „Vráťme šport do škôl“ a boli sme úspešní!

🪙S príspevkom vo výške 5000.00 EUR z grantu a z vlastných zdrojov vo výške viac ako 2000.00 EUR sa nám podarilo inštalovať profesionálne svietidlá s vyššou svietivosťou, odolnosťou voči zásahu loptou pri volejbale a s nižšou spotrebou elektrickej energie.

Nový spôsob osvetlenia💡 umožňuje zasvietiť len určité svietidlá a dokonca regulovať ich svietivosť. Revitalizácia osvetlenia výrazne prispela k novému vzhľadu telocvične a k skvalitneniu podmienok pre športovcov, či už našich žiakov ako aj športové kluby, ktoré ju využívajú v popoludňajších hodinách.

• Ocenenie za najlepšiu techniku pri prírave kávy a kávových nápojov

• 15. 10. 2023
          • Dňa 13. októbra sa v Bardejove na SOŠ ekonomiky, hotelierstva a služieb, konal 4. ročník baristickej súťaže „Slovak barista cup –  junior“.

Našu školu reprezentovala Emka Vrabcová žiačka 5.A.triedy. Súťaž pozostávala z disciplín – nastavenia mlynčeka, z alternatívnej prípravy kávy, prípravy espressa, capuccina , ako aj miešaného nápoja, ktorého základnou zložkou bola káva.

Naša Emka získala ocenenie za najlepšiu techniku pri príprave kávy a kávových nápojov. Emke ďakujeme za vynikajúcu reprezentáciu.

• Kvíz z nemeckého jazyka

• 4. 10. 2023
          • Možnosť porovnať si vedomosti o nemecky hovoriacich krajinách mali dnes, 4. októbra 2023, naši hoteláci v súťažnom kvíze.
        • Plody jesene

• 1. 10. 2023
          • Tradičná, celoškolská gastroakcia Plody jesene otvorila dvere všetkým nadšencom gastronómie. Žiaci pod vedením odborných učiteľov a majstrov odbornej výchovy prezentovali svoje zručnosti, štúdijné a učebné odbory na škole.