• Strieborní Majstri palacinka

• 6. 11. 2018
          • Naši šikovní žiaci Monika Ďurajová z II.D a Adrián Rázga z III.A vybojovali druhé miesto na odbornej kuchárskej súťaži Majster palacinka v Ružomberku a reprezentovali našu školu na profesionálnej úrovni.
        • Inšpirácia v Dvojke

• 26. 10. 2018
          • V rámci odbornej praxe 1.Adnš sa žiaci stretli s naším bývalým absolventom, úspešným začínajúcim podnikateľom Michalom Mačicom  v príjemnom prostredí jeho prevádzky „Dvojka Coffee“.
        • Najkrajšia torta 2018

• 22. 10. 2018
          • Dńa 11.10.2018 sa naše žiačky Dorota Húsková a Martina Ištóková zúčastnili pod vedením majsteriek OVY Bc. Vaškebovej a p. Sivkovej celoslovenskej cukrárskej súťaže Najkrajšia torta Slovenska, ktorá sa uskutočnila v Púchove. Dievčatá získali krásne strieborné miesta. Gratulujeme a ďakujeme všetkým za vzornú reprezentáciu školy.

• Svetový deň zvierat

• 19. 10. 2018
          • Dňa 4.10.2018 sa uskutočnila v našej škole dobročinná zbierka pri príležitosti Svetového dňa zvierat, ktorú organizovala Žiacka školská rada v spolupráci so žiakmi z ekologického krúžku.
        • Gastronomické jesenné variácie

• 16. 10. 2018
          • V dňoch od 8.10. do 11. 10. 2018 sa uskutočnili  na našej škole v rámci 3. ročníka celoslovenského projektu zdravej voľby potravín, nápojov a pohybu Dni zdravia. Tieto dni boli zamerané najmä na podporu zdravého životného štýlu.

• Prezidenti Vyšehradskej skupiny sa stretli na Slovensku.

• 16. 10. 2018
          • Hotelová akadémia v Liptovskom Mikuláši bola toho súčasťou. Na výnimočný deň  11.10.2018 si určite budú dlho spomínať nielen hostitelia, pozvaní hostia ale aj všetci prítomní usporiadatelia  významnej udalosti ako bola návšteva prezidentov V4 v skanzene v Pribyline.

• Goodbye Plymouth

• 12. 10. 2018
          • Prvá praktická stáž v anglickom meste Plymouth skončila. Žiaci si odnášajú potrebné odborné skúsenosti, ktoré získlali na workshopoch v programe Media Technican. Stáž sme ukončili slavnostným prevzatím certifikátov v organizácii TellUs College.
        • Plody Liptova

• 27. 9. 2018
          • PK spoločného stravovania vyhlasuje súťaž o najoriginálnejší plod Liptova. Zber exponátov je denne v kabinete spoločného stravovania a to  8.10.2018, Odmena vás neminie.

• 70. výročie založenia DSS pre dospelých v Smrečanoch

• 24. 9. 2018
          • Na 19. september 2018 si určite budú dlho spomínať obyvatelia, terajší, ale aj bývalí zamestnanci  Domova sociálnych služieb pre dospelých v Smrečanoch. A nielen oni, ale aj všetci pozvaní hostia,  ktorí s nimi prišli osláviť 70. výročie založenia  zariadenia Domova sociálnych služieb
        • Plymouth 2018

• 18. 9. 2018
          • Projekt Erasmus+ Získajme odborné zručnosti v Európe odštartoval 17. 9. v anglickom meste Plymouth. 10 žiakov odboru pracovník marketingu bude nasladujúce týždne získavať odborné skúsenosti v grafike. Tell Us Group partneri nás privítali, žiaci sa ubytovali v rodinách a od dnes nastúpili na projektový workshop.

• Erasmus+ Ireland, Youghal

• 3. 9. 2018
          • Prihláste sa na mesačnú stáž projektu Erasmus+ v írskom Youghal, v Quality Hotel Youghal. Čakajú vás workshopy seafood a pravá írska atmosféra. Projekt je určený pre žiakov, ktorí sa pripravujú v odboroch hotelová akadémia, kuchár, čašník, cukrár a DNŠ. Projektu sa zúčasní 7 žiakov v mesiaci máj-jún 2019 a 7 žiakov v mesiaci september 2019. Bližšie informácie už čoskoro.

Prihláška na projekt

• Slávnostné otvorenie školského roka 2018/2019

• 24. 8. 2018
          • Slávnostné otvorenie školského roka 2018/2019 sa uskutoční dňa 03.09.2018 o 08.00 hod. v areáli školy medzi pavilónmi A a B .

Nástup všetkých žiakov bude o 7,45 hod. podľa tried. V prípade nepriaznivého počasia budú žiaci v pridelených učebniach.

Upozorňujeme, že vstup automobilom do areálu školy nebude možný.

• Župná kalokagatia

• 28. 6. 2018
          • 13. júna sa konalo na Obchodnej akadémii v Liptovskom Mikuláši regionálne kolo Župnej kalokagatie. V tejto súťaži stredných škôl Liptovského Mikuláša, Liptovského Hrádku a Ružomberka súperilo 10 družstiev v športových a vedomostných úlohách.

• Baristický kurz

• 21. 6. 2018
          • V dňoch 11.6 - 13.6.2018 na našej škole prebiehal pod vedením Bc. Vargovej baristický kurz pre začiatočníkov. Žiaci sa oboznámili s históriou, spracovaním ako aj s praktickou prípravou základných druhov káv.

• Kuchársky workshop s vôňou leta

• 14. 6. 2018
          • Kuchársky workshop sa konal 14.6.2018 na učebni Technológie s kuchármi z Welness Hotela Chopok Jozefom Palkovičom, Romanom Saganom a Ondrejom Jurčom. Žiaci z I.A.triedy s vyučujúcimi Ing.Lukáčovou a Ing.Feriancovou si vyskúšali prípravu špecialít na tému leto v záhrade, na lúke a na stole