• Prezidenti Vyšehradskej skupiny sa stretli na Slovensku.

• 27.10.2018 16:31
        • Hotelová akadémia v Liptovskom Mikuláši bola toho súčasťou. Na výnimočný deň  11.10.2018 si určite budú dlho spomínať nielen hostitelia, pozvaní hostia ale aj všetci prítomní usporiadatelia  významnej udalosti ako bola návšteva prezidentov V4 v skanzene v Pribyline.

• 70. výročie založenia DSS pre dospelých v Smrečanoch

• 24.09.2018 12:34
        • Na 19. september 2018 si určite budú dlho spomínať obyvatelia, terajší, ale aj bývalí zamestnanci  Domova sociálnych služieb pre dospelých v Smrečanoch. A nielen oni, ale aj všetci pozvaní hostia,  ktorí s nimi prišli osláviť 70. výročie založenia  zariadenia Domova sociálnych služieb
        • Župná kalokagatia

• 28.06.2018 19:49
        • 13. júna sa konalo na Obchodnej akadémii v Liptovskom Mikuláši regionálne kolo Župnej kalokagatie. V tejto súťaži stredných škôl Liptovského Mikuláša, Liptovského Hrádku a Ružomberka súperilo 10 družstiev v športových a vedomostných úlohách.
        • Kuchársky workshop s vôňou leta

• 14.06.2018 20:10
        • Páni kuchári  z Welness Hotela Chopok Jozef Palkovič, Roman Sagan a Ondrej Jurčo si pre nás opäť pripravili zaujímavé menu s netradičnými surovinami. Žiaci z I.A.triedy s vyučujúcimi Ing.Lukáčovou a Ing.Feriancovou si vyskúšali prípravu špecialít na tému leto v záhrade, na lúke a na tanieri.
        • FUTIRIKON 2018

• 11.06.2018 21:24
        • V čase maturít triedy I.A a I.C navštívili 3. ročník podujatia FUTURIKON na Žilinskej univerzite v Žiline.
        • Monika Škáchová – vo finále na ME vodný slalom v Prahe Troji.

• 05.06.2018 00:48
        • Slovenskú reprezentantku Moniku Škáchovú, žiačku III.C HA LM delilo iba 1,13 sekundy od zisku medaily vo finále súťaže kanoistiek na majstrovstvách Európy vo vodnom slalome v Prahe-Troji. Jediná Slovenka vo finále tejto kategórie obsadila 4. pozíciu v sobotu 2.6.2018.

• Pohybové aktivity v prírode

• 04.06.2018 09:27
        • Žiaci druhého ročníka študijných odborov si počas Kurzu pohybových aktivít v prírode vyskúšali ružomberský lanový park Tarzánia v Hrabove, kde prekonali svoj strach a ukázali svoju fyzickú zdatnosť.
        • Kurz Ochrany života a zdravia – OŽaZ

• 04.06.2018 11:54
        • Žiaci III.A, B, C, D  sa zúčastnili kurzu OŽaZ od 29.5. do 30.5.2018. Žiaci absolvovali branno-športové aktivity v horskom prostredí Čutkovskej doliny v Areáli Obrovo.

• Prvá pomoc

• 16.05.2018 09:57
        • Každoročne sa v máji stretávajú v areáli Červeného kríža Družstvá prvej pomoci mladých , aby si zmerali sily v poskytovaní prvej pomoci.
        • Školská súťaž – Hotelácka veľkonočná trefa

• 10.05.2018 20:44
        • Dňa 7.5.2018 bola vyhodnotená dlhodobá celoškolská súťaž (mesiac) „Hotelácka veľkonočná trefa“. Súťaž sa realizovala na hodinách TSV za pomoci vyučujúcich TSV. Do súťaže sa zapojilo 20 tried, súťažili 15 členné družstvá v 3 disciplínach. Boli ocenené najlepšie 3 družstvá a najlepší jednotlivci.

• Bronzový Tatranský kuchár

• 10.05.2018 09:31
        • 9. mája sa konala  gastronomická súťaž Tatranský Kuchár na Štrbskom Plese. Našu školu reprezentovali žiaci Jakub Baráni z I.A a Martin Sochor z II.F triedy.
        • Prvá odborná konferencia mala pozitívny ohlas

• 07.05.2018 10:37
        • Žiacka školská rada usporiadala svoju prvú odbornú konferenciu na tému Nedaj sa ovládnuť. Otvorene sa hovorilo o nástrahách a nebezpečenstve sociálnych sietí. Konferencie sa zúčastnilo viac ako 85 žiakov, ktorí priebeh konferencie hodnotili veľmi dobre.