• Kvalifikácia - KK basketbal  SŠ žiakov
        • Kvalifikácia - KK basketbal SŠ žiakov

• 07.03.2018 16:46
        • Dňa 27.2.2018 na pôde CVČ v Ružomberku reprezentovalo 9 chlapcov HA LM okres Liptovský Mikuláš v basketbale stredných škôl. Naši chlapci bojovali so silným súperom Obchodnou akadémiou Ružomberok (OA). Obsadili 2. miesto v regionálnom kole.

• Olympiáda nám vyšla na jednotku

• 07.03.2018 16:46
        • Všetci talentovaní ruštinári sa vo štvrtok 15. februára stretli v Turčianskych Tepliciach, kde sa zúčastnili krajského kola Olympiády v ruskom jazyku. V poradí 48. ročník tohto podujatia preveril jazykové a komunikačné zručnosti súťažiacich.

•  Maturita v knižnici
        • Maturita v knižnici

• 16.02.2018 10:37
        • Dňa 14.02.2018 sa žiaci našej školy Terézie Jančíková, Timea Čolláková, Monika Staroňová a Matej Hajtmanský  z V. A triedy zúčastnili súťažného  kvízu  Maturita v knižnici, ktorý každoročne organizuje  Liptovská knižnica G. F. Belopotockého LM.

• Hotelkou sa šírilo Ruské slovo

• 28.02.2018 07:46
        • Poslednú januárovú stredu bolo za zatvorenými dverami učebne počuť ruštinu. Nešlo však o žiadnu vyučovaciu hodinu. Na našej „hotelke“ sa konal tretí ročník nesúťažnej prehliadky ruštinárov s výstižným názvom Ruské slovo.

• Tvorivé dielne v Čiernom orle

• 14.02.2018 07:41
        • Dňa 8.februára 2018 pod vedením Ing.Zuzany Giraškovej sa žiaci II.A triedy Peter Belan a Michaela Salanciová zúčastnili tvorivého workshopu v Čiernom orli, kde študenti ukázali verejnosti svoju kreativitu a fantáziu.
        • Carving na škole

• 08.02.2018 09:20
        • Dňa 26.januára 2018  sa žiačky II.A triedy Michaela Salanciová a Michaela Berkyová pod vedením Ing. Zuzany Giraškovej zúčastnili odbornej súťaže CARVING CUP SLOVAKIA 2018  v Bratislave. Organizátorom súťaže bol Slovenský zväz kuchárov a cukrárov a odborným garantom súťaže bol Luděk Procházka CZECH CARVING STUDIO - SLOVAKIA CARVING TEAM.
        • Hoteláci – „Športovci mesta Liptovský Mikuláš 2017“

• 01.02.2018 14:13
        • Dňa 12.1.2018 v mikulášskom Dome kultúry ocenili najlepších športovcov mesta Liptovský Mikuláš. Ocenenie „Športovec mesta Liptovský Mikuláš 2017“ si prevzalo z rúk primátora mesta LM 20 jednotlivcov a jeden športový kolektív, medzi nimi boli 7 hoteláci.

• Skills Slovakia Bratislava

• 28.01.2018 11:38
        • 26.1.2018 žiak Martin Pavčo z V.A triedy reprezentoval našu školu na prestížnej kuchárskej súťaži Skills Slovakia v Bratislave, kde postúpil spolu s piatimi najlepšími súťažiacimi z celého Slovenska, zo semifinálového kola. Martin zabojoval a získal štvrté miesto. Hotelová akadémia v Liptovskom Mikuláši sa na tejto súťaži právom zaradila medzi najlepšie školy s gastronomickým zameraním na Slovensku.
        • Marilyn Café s.r.o. úspešná v Olomouci

• 27.01.2018 20:57
        • Cvičná firma Marilyn Café s.r.o. opať bodovala na medzinárodnom veľtrhu cvičných firiem v Olomouci. Svoje kvality obhájila v konkurenci cvičných firiem z Čiech, Moldavska, Rumunska a Ruska. A slovenské firmy boli veľmi úspešné.
        • Čistá voda správna voľba

• 27.01.2018 14:51
        • Čistá voda - správna voľba je názov celoslovenského projektu, do ktorého sme sa zapojili na hodinách Techniky obsluhy a Odbornom výcviku v školskej jedálni.
        • Lyžiarsky kurz v Bachledke

• 22.01.2018 13:25
        • Minulý týždeň celkom 55 žiakov prvého ročníka a štyria učitelia nasadli do dvoch autobusov smer Tatranská kotlina. Nabalení a dobre naladení sme sa hneď ráno ubytovali v Sanatóriu v Tatranskej kotline a ešte doobeda nás skibus odviezol do Bachledovej doliny, kde sme lyžovali do piatku.
        • Projekt Lead up

• 10.01.2018 19:35
        • Lead up je mentorský program pod záštitou prezidenta SR Andreja Kisku a je určený aktívnym žiakom stredných škôl, ktorí majú ambíciu zlepšovať sa pod dohľadom skúseného mentora. Aj tento rok sme boli úspešní a do projektu vybrali zo širokej konkurencie nášho žiaka Adriána Rázgu z II.A.

• Kvíz v nemčine

• 22.12.2017 20:43
        • 21.12. si žiaci našej školy mohli zmerať vedomosti z reálií nemecky hovoriacich krajín. Súťaže sa zúčastnilo celkom 30 žiakov v dvoch kategóriách.
        • Ázijská kuchyňa zo Soho restaurant

• 18.12.2017 18:10
        • Nové chute a vône inšpirované ázijskou kuchyňou nám prišiel predstaviť šéfkuchár Dima Sakal zo Soho restaurant z Bratislavy. Zaujímavé suroviny, koreniny aj rýchlokurz stolovania s paličkami boli pre žiakov nevšedným zážitkom.