• Školská súťaž – Hotelácka májová trefa

• 04.06.2019 10:53
        • Dňa 4.6.2019 bola vyhodnotená dlhodobá celoškolská súťaž (mesiac máj)  „Hotelácka májová trefa“. Súťaž sa realizovala na hodinách TSV za pomoci vyučujúcich TSV. Do súťaže sa zapojilo 18 tried, súťažili 15 členné družstvá v 3 disciplínach. Boli ocenené najlepšie 3 družstvá.
        • Kurz Ochrany života a zdravia – OžaZ

• 31.05.2019 13:22
        • Žiaci III.A, C, D a II.F  sa zúčastnili kurzu OŽaZ od 27.5. do 29.5.2019. Žiaci absolvovali branno-športové aktivity v horskom prostredí Čutkovskej doliny v Areáli Obrovo.

• Kuchársky workshop  Slovenská kuchyňa netradične
        • Kuchársky workshop Slovenská kuchyňa netradične

• 12.05.2019 20:15
        • Slovenské jedlá pripravené netradičnou formou bola hlavná téma kuchárskeho workshopu. Svoje umenie z oblasti gastronómie nám predviedli páni kuchári p.Palkovič a p.Sagan z Wellness Hotela Chopok.
        • Marketéri vystavujú svoje diela

• 12.05.2019 11:48
        • Žiaci II. C odboru pracovník marketingu otvorili svoju autorskú výstavu v školskej reštaurácii Mladosť. Na vernisáži sa zúčastnili riaditeľka školy a pozvaní učitelia. V príjemnej umeleckej atmosfére sa diskutovalo o umení, fotografovaní a vizuálnej komunikácii.
        • Bronzový Tatranský kuchár 2019

• 05.05.2019 16:09
        • Žiak Dušan Benčo z I.Adnš vybojoval pre našu školu krásne tretie miesto na gastronomickej súťaži Tatranský kuchár 2019, ktorá sa tento rok konala na Štrbskom plese.
        • Mladí animátori

• 10.04.2019 08:56
        • Za nami je ďalší úspešný ročník Kurzu animátorov v cestovnom ruchu, ktorý sa koná každoročne v spolupráci s popradskou Agentúrou Prostaff. 35 žiakov, okrem nových poznatkov, príjemných zážitkov a veselých spomienok, získalo certifikát animátora v cestovnom ruchu a s ním aj možnosť pracovať v tejto oblasti. Všetkým blahoželáme!
        • Exkurzia Auschwitz-Birkenau

• 12.04.2019 07:43
        • 2.4.2019 sa žiaci našej školy ( výber žiakov z 1.B,1.C,2.C,3.C,5.A a 2.Adnš) zúčastnili poznávacieho zájazdu na pamätné miesto 2. svetovej vojny - koncentračného tábora v Oswiencime. Táto exkurzia by mala byť prínosom pre žiakov v ich osobnom živote pri ochrane a podpore rozvoja ľudských práv a slobôd, na elimináciu diskriminácie, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatných prejavov intolerancie.
        • V rodnom dome vynálezcu Petzvala

• 20.03.2019 14:14
        • Žiaci študijného odboru pracovník marketingu I.C, II.C a IV.C sa zúčastnili tematickej exkurzie zameranej na vývoj fotografického prístroja. Spišská Belá je rodným miestom unikátneho slovenského vynálezcu, ktorý zostrojil krajinkársky a portrétny objektív.
        • Cvičná firma Plejsi, s. r. o. úspešná aj v Ostrave

• 13.03.2019 11:39
        • Dňa 7.3.2019 cvičná firma Plejsi, s. r. o,   na Veľtrhu cvičných firiem s medzinárodnou účasťou v Ostrave získala v súťažnej kategórii " Naj prezentácia firmy" prvé miesto. Odborná porota hodnotila spôsob ústnej prezentácie v anglickom jazyku, pripravenosť, originalitu a hodnotu informácií a grafické spracovanie  prezentácie.
        • Kuchársky workshop  Ryby a plody mora
        • Kuchársky workshop Ryby a plody mora

• 10.03.2019 18:51
        • Vôňu mora, prípravu špecialít  formou zážitkového vyučovania nám na kuchárskom workshope  priblížili kuchári p.Jozef  Palkovič a p.Roman Sagan z Wellness Hotela Chopok. Trieda I.A a II.D s vyučujúcimi Ing.Lukáčovou a Ing.Giraškovou na učebni Technológie mali možnosť získať nové zručnosti a recepty, ktoré boli zamerané na ryby a morské plody.
        • Etiketa manažéra veliteľa

• 22.02.2019 12:37
        • V rámci dlhodobej spolupráce Akadémie ozbrojených síl M. R. Štefánika a Hotelovej akadémie v Liptovskom Mikuláši dňa 13.02.2019 prebehol kurz – Etiketa manažéra veliteľa. Kurz pozostával z troch prednášok., kde sme účastníkom kurzu priblížili problematiku slávnostného stolovania, nové trendy týkajúce sa prípravy pokrmov a v závere sme účastníkov kurzu vniesli do tajov somelierstva.
        • Fašiangy 2019

• 22.02.2019 10:19
        • S hotelovkou na fašiangy po ceste našich predkov. Žiaci 1. B triedy prezlečení za masky turoňa, čerta, anjelov, muža-ženy, spolu s krojovaným sprievodom a čašníkmi so škraboškami pozývali učiteľov a žiakov  na fašiangový program.

• OK basketbal žiakov SŠ

• 11.02.2019 12:09
        • Dňa 8.2.2019 sa uskutočnilo Okresné kolo v basketbale študentov SŠ na pôde HA LM. Žiaci HA LM získali striebornú medailu.