• Župná kalokagatia

• 28. 6. 2018
          • 13. júna sa konalo na Obchodnej akadémii v Liptovskom Mikuláši regionálne kolo Župnej kalokagatie. V tejto súťaži stredných škôl Liptovského Mikuláša, Liptovského Hrádku a Ružomberka súperilo 10 družstiev v športových a vedomostných úlohách.

• Baristický kurz

• 21. 6. 2018
          • V dňoch 11.6 - 13.6.2018 na našej škole prebiehal pod vedením Bc. Vargovej baristický kurz pre začiatočníkov. Žiaci sa oboznámili s históriou, spracovaním ako aj s praktickou prípravou základných druhov káv.

• Kuchársky workshop s vôňou leta

• 14. 6. 2018
          • Kuchársky workshop sa konal 14.6.2018 na učebni Technológie s kuchármi z Welness Hotela Chopok Jozefom Palkovičom, Romanom Saganom a Ondrejom Jurčom. Žiaci z I.A.triedy s vyučujúcimi Ing.Lukáčovou a Ing.Feriancovou si vyskúšali prípravu špecialít na tému leto v záhrade, na lúke a na stole
        • FUTURIKON 2018

• 11. 6. 2018
          • V čase maturít triedy I.A a I.C navštívili 3. ročník podujatia FUTURIKON na Žilinskej univerzite v Žiline.

• Animačné aktivity pre žiakov Základnej školy Palúdzka.

• 8. 6. 2018
          • Spojenie teórie s praxou priniesli  animačné  aktivity, ktoré pripravili žiaci 2.C triedy odbor Pracovník marketingu cestovný ruch pre žiakov 1. stupňa Základnej  školy. Dievčatá pripravili pre deti pestrý program.  Využili vedomosti aj z predmetu Podnikanie v cestovnom ruchu a z animačného kurzu.   Malí žiaci si zasúťažili, zašportovali a vyskúšali letné tance.  Domov odchádzali vyšantení a spokojní  s diplomom v ruke.

• Monika Škáchová – vo finále na ME vodný slalom v Prahe Troji.

• 5. 6. 2018
          • Slovenskú reprezentantku Moniku Škáchovú, žiačku III.C HA LM delilo iba 1,13 sekundy od zisku medaily vo finále súťaže kanoistiek na majstrovstvách Európy vo vodnom slalome v Prahe-Troji. Jediná Slovenka vo finále tejto kategórie obsadila 4. pozíciu v sobotu 2.6.2018.

• Pohybové aktivity v prírode

• 4. 6. 2018
          • Žiaci druhého ročníka študijných odborov si počas Kurzu pohybových aktivít v prírode vyskúšali ružomberský lanový park Tarzánia v Hrabove, kde prekonali svoj strach a ukázali svoju fyzickú zdatnosť.
        • Kurz Ochrany života a zdravia – OžaZ

• 1. 6. 2018
          • Žiaci III.A, B, C, D  sa zúčastnili kurzu OŽaZ od 29.5. do 30.5.2018. Žiaci absolvovali branno-športové aktivity v horskom prostredí Čutkovskej doliny v Areáli Obrovo.