• Kritéria prijímacieho procesu

• 24. 2. 2021
          • Vážení rodičia, milí žiaci,

zverejnili sme kritériá na prijatie žiakov do 1. ročníka Hotelovej akadémie v Liptovskom Mikuláši pre školský rok 2021/2022

Všetky informácie nájdte TU, alebo v sekcii Pre uchádzačov - Denné štúdium.

Prihlášky prijímame elektronicky cez EduPage, prípadne poštou.

• Digitálne nástroje a ALF

• 18. 2. 2021
          • Dvojdňové aktualizačné vzdelávanie pre kolegov od kolegov Petra Pirončiaka, Michala Starigazdu a Vladimíra Slahučku. Dobre bolo, Dobrí boli. Boli sme dobrí. Ďakujeme kolegovia.

Na školení Digitálne nástroje sme sa okrem iného bližšie pozreli

• ako funguje klávesa WIN
            • ako čo najviac využiť cloud OneDrive
            • ako efektívne používať bielu tabuľu
            • ako na Teams a nové interaktivity
            • na vychytávky v novom PowerPointe a OneNote
            • na externé aplikácie od Forms po Nearpad a zahrali si Japardy

Na školení ALF sme sa naučili tvoriť interaktívne testy a vytvárať školskú databázu testov.

• Valentínske prianie pre našich pedagógov

• 15. 2. 2021
          • Valentín, nie je len čas stravený s niekým koho si vážime a chceme ho obdarovať láskavým darčekom. Je to predovšetkým veľká vďaka človeku, ktorý pre nás niečo znamená po celý rok. A preto myslíme aj v týchto chvíľach na tých najdôležitejších, ctených našich pedagógov, ktorí sa usilovne snažia previesť nás touto ťažkou dobou a zabezpečujú nám dištančné vyučovanie, ktorým nám odovzdávajú svoje vedomosti.

• SOČka online

• 4. 2. 2021
          • 👉3. februára 2021 sme usporiadali 43. ročník školského kola Stredoškolskej odbornej činnosti. Z triednych kôl postúpili 4 práce, ktoré autori prezentovali pred odbornou komisiou.

👉Tento ročník pre aktuálne epidemiologické opatrenia sa konal online prostredníctvom Teams konferencie. Všetkým účastníkom ďakujeme a prajeme do ďalších aktivít tvorivého elánu.

Práce v školskom kole:

• Začiatok príbehu kávovinového zrna
            • Školský bufet priateľskejší k žiakom
            • Grafický dizajn v programoch
            • Emócie v tanci
          • Integrovaný regionálny operačný program

• 3. 2. 2021
          • V tomto roku končíme práce  na projekte Európskej únie: Modernizácia odborného vzdelávania v Hotelovej akadémii L.Mikuláš, v rámci ktorého vylepšujeme a modernizujeme podmienky pre praktické vyučovanie. Tešíme sa na novú školskú reštauráciu Mladosť, cukráreň ako aj  na moderné technológie v odborných učebniach školy.