• Bronzový Tatranský kuchár 2019

• 05.05.2019 16:09
        • Žiak Dušan Benčo z I.Adnš vybojoval pre našu školu krásne tretie miesto na gastronomickej súťaži Tatranský kuchár 2019, ktorá sa tento rok konala na Štrbskom plese.
        • Mladí animátori

• 10.04.2019 08:56
        • Za nami je ďalší úspešný ročník Kurzu animátorov v cestovnom ruchu, ktorý sa koná každoročne v spolupráci s popradskou Agentúrou Prostaff. 35 žiakov, okrem nových poznatkov, príjemných zážitkov a veselých spomienok, získalo certifikát animátora v cestovnom ruchu a s ním aj možnosť pracovať v tejto oblasti. Všetkým blahoželáme!
        • Exkurzia Auschwitz-Birkenau

• 12.04.2019 07:43
        • 2.4.2019 sa žiaci našej školy ( výber žiakov z 1.B,1.C,2.C,3.C,5.A a 2.Adnš) zúčastnili poznávacieho zájazdu na pamätné miesto 2. svetovej vojny - koncentračného tábora v Oswiencime. Táto exkurzia by mala byť prínosom pre žiakov v ich osobnom živote pri ochrane a podpore rozvoja ľudských práv a slobôd, na elimináciu diskriminácie, rasizmu, xenofóbie, antisemitizmu a ostatných prejavov intolerancie.
        • V rodnom dome vynálezcu Petzvala

• 20.03.2019 14:14
        • Žiaci študijného odboru pracovník marketingu I.C, II.C a IV.C sa zúčastnili tematickej exkurzie zameranej na vývoj fotografického prístroja. Spišská Belá je rodným miestom unikátneho slovenského vynálezcu, ktorý zostrojil krajinkársky a portrétny objektív.
        • Cvičná firma Plejsi, s. r. o. úspešná aj v Ostrave

• 13.03.2019 11:39
        • Dňa 7.3.2019 cvičná firma Plejsi, s. r. o,   na Veľtrhu cvičných firiem s medzinárodnou účasťou v Ostrave získala v súťažnej kategórii " Naj prezentácia firmy" prvé miesto. Odborná porota hodnotila spôsob ústnej prezentácie v anglickom jazyku, pripravenosť, originalitu a hodnotu informácií a grafické spracovanie  prezentácie.
        • Kuchársky workshop  Ryby a plody mora
        • Kuchársky workshop Ryby a plody mora

• 10.03.2019 18:51
        • Vôňu mora, prípravu špecialít  formou zážitkového vyučovania nám na kuchárskom workshope  priblížili kuchári p.Jozef  Palkovič a p.Roman Sagan z Wellness Hotela Chopok. Trieda I.A a II.D s vyučujúcimi Ing.Lukáčovou a Ing.Giraškovou na učebni Technológie mali možnosť získať nové zručnosti a recepty, ktoré boli zamerané na ryby a morské plody.
        • Etiketa manažéra veliteľa

• 22.02.2019 12:37
        • V rámci dlhodobej spolupráce Akadémie ozbrojených síl M. R. Štefánika a Hotelovej akadémie v Liptovskom Mikuláši dňa 13.02.2019 prebehol kurz – Etiketa manažéra veliteľa. Kurz pozostával z troch prednášok., kde sme účastníkom kurzu priblížili problematiku slávnostného stolovania, nové trendy týkajúce sa prípravy pokrmov a v závere sme účastníkov kurzu vniesli do tajov somelierstva.
        • Fašiangy 2019

• 22.02.2019 10:19
        • S hotelovkou na fašiangy po ceste našich predkov. Žiaci 1. B triedy prezlečení za masky turoňa, čerta, anjelov, muža-ženy, spolu s krojovaným sprievodom a čašníkmi so škraboškami pozývali učiteľov a žiakov  na fašiangový program.

• OK basketbal žiakov SŠ

• 11.02.2019 12:09
        • Dňa 8.2.2019 sa uskutočnilo Okresné kolo v basketbale študentov SŠ na pôde HA LM. Žiaci HA LM získali striebornú medailu.

• CARVING CUP 2019

• 30.01.2019 10:58
        • Dňa 24.januára 2019 sa žiak III.A triedy Peter Belan zúčastnil odbornej súťaže CARVING CUP SLOVAKIA 2019 v Bratislave. Organizátorom súťaže bol Slovenský zväz kuchárov a cukrárov, odborným garantom súťaže bol Luděk Procházka - CZECH CARVING STUDIO - SLOVAK.
        • Lyžiarsky kurz - Tatranská Lomnica

• 29.01.2019 07:28
        • 14.januára sa pred našou školou okolo ôsmej hodiny ráno zišlo 65 žiakov vybalených a vystrojených na lyžiarsky kurz. Po príchode dvoch autobusov sa nám počas výdatného sneženia  podarilo úspešne naložiť a vyraziť smer Tatranská Lomnica, kde sme strávili pekných päť dní v hoteli Morava.

• 4 izmy v Galérii Kolomana Sokola

• 29.01.2019 09:31
        • So skupinou žiakov  z 2. E, odbor aranžér sme v piatok 25. 1. 2019 na predmete Dejiny umelecko-remeselnej tvorby  navštívili Galériu Kolomana Sokola v Liptovskom Mikuláši. Výstava bola interaktívna, v štyroch priestoroch boli netradične zážitkovo predstavené 4 umelecké smery 19. a 20.storočia- impresionizmus, surrealizmus, expresionizmus a kubizmus.