• Skills Slovakia 2019

• 25.01.2019 09:24
        • Žiaci Jakub Baráni z II.A  a Dušan Benčo z I.Adnš reprezentovali našu školu na prestížnej súťaži Skills Slovakia v Bratislave.
        • viac
        • Predvianočný florbal

• 22.12.2018 15:58
        • Pekný predvianočný čas sme si v škole spríjemnili florbalovým turnajom. Športuchtivé kolektívy sa mohli naplno realizovať a vybíjať svoju nadbytočnú energiu pri športe.
        • viac
        • Kvíz o nemecky hovoriacich krajinách

• 21.12.2018 08:08
        • Koľko spolkových krajín má Rakúsko? Čím je známe mesto Luebeck? Na tieto a podobné otázky odpovedali žiaci, ktorí sa 19.12. zúčastnili kvízu o nemecky hovoriacich krajinách.

• viac
        • Aktívny mládežník

• 14.12.2018 12:31
        • Martina Trnková, ocenená župankou  Žilinského samosprávneho kraja  Erikou Jurinovou za Aktívne občianstvo a ľudskosť 2018 v kategórii aktívny mládežník.

• viac
        • Zlatý Jakub Baráni postupuje do finále Skills Slovakia

• 04.12.2018 21:49
        • 4.12.2018 sa Jakub Baráni z II.A triedy zúčastnil semifinále na prestížnej gastronomickej súťaži Skills Slovakia v Nových Zámkoch. Vybojoval zlaté ocenenie a absolútne tretie miesto, ktoré nám zaistilo postup do januárového finále v Bratislave.
        • viac
        • Putovanie Filištínskou dolinou

• 04.12.2018 12:44
        • Dňa 30.11.2018 sa v priestoroch  Strachanovky - Jánskej koliby  v Liptovskom Jáne,  konal záverečný workshop k  3.mesačnému projektu " Mladí nebojme sa podnikať".
        • viac
        • Prvý štvrťrok v športových súťažiach

• 29.11.2018 08:32
        • Športové súťaže aj tento školský rok odštartovala atletika. Naše dievčatá získali tri 3. miesta (vrh guľou - Lucia Nehilová, švédska štafeta -Bartková, Bukasová, Kováčiková a Žuffová) a aj v celkovom hodnotení družstiev skončili na peknom 3. mieste z 8 družstiev. Body okrem už vyššie menovaných pomohli zbierať aj Pavkovčeková (I.E), Čonková, Rádiová (I.F), Šmátralová (II.D), Kubalová (II.A), Urbanová (III.C), Mičudová (IV.AB).
        • viac
        • Športové úspechy na OK v stolnom tenise SŠ

• 27.11.2018 14:26
        • Dňa 23.11.2018 sa uskutočnilo na pôde Gymnázia M. M. Hodžu Lipt. Mikuláš okresné kolo 4-členných družstiev žiakov a žiačok SŠ v stolnom tenise. V chlapčenskej kategórii bola silná konkurencia, družstvo HA LM zo siedmych družstiev postúpilo do semifinále.
        • viac
        • Olympijské rekordy v anglickej olympiáde

• 26.11.2018 09:13
        • Olympiáda predstavuje súťaž najlepších z najlepších a nemusí ísť práve o športové podujatie, ktoré sa uskutočňuje každé štyri roky. Olympiáda v anglickom jazyku v tomto školskom roku má už svoje jedenásťročné pokračovanie. 20 najlepších študentov, nominovaných z radov učiteľov anglického jazyka sa zúčastnilo školského kola, ktoré sa uskutočnilo 23.11.2018.
        • viac
        • OK florbal SŠ chlapci – 12.11.2018

• 13.11.2018 14:26
        • Dňa 12.11.2018 sa žiaci HA LM zúčastnili Okresného kola vo florbale žiakov SŠ. Z okresu LM bojovalo 8 škôl o titul majstra okresu. Súťaž bola veľmi vyrovnaná.
        • viac
        • Strieborní Majstri palacinka

• 06.11.2018 19:29
        • Naši šikovní žiaci Monika Ďurajová z II.D a Adrián Rázga z III.A vybojovali druhé miesto na odbornej kuchárskej súťaži Majster palacinka v Ružomberku a reprezentovali našu školu na profesionálnej úrovni.