• Kvíz v nemčine

• 22. 12. 2017
          • 21.12. si žiaci našej školy mohli zmerať vedomosti z reálií nemecky hovoriacich krajín. Súťaže sa zúčastnilo celkom 30 žiakov v dvoch kategóriách.
        • „Voda ako súčasť každodenného života“

• 21. 12. 2017
          • Literárnu súťaž aj v tomto roku vyhlásila Liptovská vodárenská spoločnosť a.s. Liptovský Mikuláš. Naši žiaci boli opäť úspešní.  Samuel Adamík V. ročník, získal tretie miesto za poviedku „ Voda“ a Dominika Kustrová III. ročník, získala  čestné uznanie za báseň „Vyznanie“. Gratulujeme!!

• English is great and fun

• 21. 12. 2017
          • Žiaci 2.C mohli počas 3-dní podrobiť skúške svoju angličtinu a to celkom užitočnou a zábavnou formou. Anglický lektor Sam priniesol závan reálnej komunikácie, kopec aktivít a hier. Kurz zabezpečila organizácia Talktalk s ktorou sme už spolupracovali v minulosti. Tí, čo sa zúčastnili, hovoria: It was great fun!

• Ázijská kuchyňa zo Soho restaurant

• 18. 12. 2017
          • Nové chute a vône inšpirované ázijskou kuchyňou nám prišiel predstaviť šéfkuchár Dima Sakal zo Soho restaurant z Bratislavy. Zaujímavé suroviny, koreniny aj rýchlokurz stolovania s paličkami boli pre žiakov nevšedným zážitkom.
        • Someliér - povolanie budúcnosti

• 15. 12. 2017
          • Aj v tomto roku prebiehali kurzy pod názvon Someliér začiatočník I. modul v rámci aktivít COV a P.  V termínoch od 25.9 do 10.11.2017 ich absolvovali žiaci 2.A,D,E,F a 3. A,B.
        • Workshop kuchári z Chopku

• 6. 12. 2017
          • Adventné menu celkom inak nám prišli predviesť kuchári z Chopku. Nezostali dlžní nič svojej povesti profesionálov a pripravili tradičné recepty v novej úprave, ktoré sú pre nás inšpiráciou pred prichádzajúcimi sviatkami.
        • Ako chutia talianske jedlá v Nemecku?

• 1. 12. 2017
          • Svoje skúsenosti zo zahraničnej praxe v Nemecku odovzdal mladším spolužiakom žiak V.B triedy Samuel Adamík, ktorý počas letnej praxe pracoval  v talianskej reštaurácií v Nemecku.